КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД
"БЕРЕЗНІВСЬКИЙ ЛІЦЕЙ-ІНТЕРНАТ СПОРТИВНОГО ПРОФІЛЮ"
Березнівської міської ради
Рівненського району
Рівненської області
Ми проти булінгу
Булінг (насилля в шкільному середовищі) ми всі можемо допомогти це зупинити
19 січня 2019 року набув чинності Закон України від 18.12.2019 року № 2657-ІІІ “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)”.
Так, Закон України «Про освіту» доповнено пунктом, яким передбачено, що булінг (цькування) це діяння (дії або ездіяльність) учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи та (або) такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.
«Булінг» – це агресивна поведінка, що зазвичай повторюється. Вона має за мету завдати шкоду, викликати страх або тривогу, або ж створити негативне середовище у школі для іншої особи.
Булінг виникає у ситуації, в якій існує реальний чи уявний дисбаланс сил.
Наслідки булінгу виходять далеко за межі школи і шкільного двору. Якщо ви мати/батько чи опікун, дізнайтеся, на що ви повинні звертати увагу, що ви можете зробити, і куди ви можете звернутися за допомогою.
Чи це булінг, якщо моій дитині не завдано фізичного болю?
Булінг може виявлятися у багатьох формах. Він може бути:
-
фізичним – завдання ударів, штовхання, пошкодження або крадіжка власності
-
словесним – обзивання, глузування або висловлювання, якими ображається стать, раса або сексуальна орієнтація
-
соціальним – виключення інших із групи чи розповсюдження пліток або чуток
-
в письмовій формі – написання записок або знаків, що є болючими чи образливими
-
електронним (загальновідомий як кібербулінг) – розповсюдження чуток та образливих коментарів з використанням електронної пошти, мобільних телефонів (наприклад, надсилання СМС) і сайтів соціальних мереж.
Що таке електронний булінг або кібербулінг
Це є електронне повідомлення, яке:
-
використовується, щоб вивести з рівноваги, залякати або збентежити іншу особу;
-
використовує електронну пошту, мобільні телефони, СМС і сайти соціальних мереж для залякування, настирного приставання, збентеження, соціального виключення і нанесення шкоди репутації і дружнім стосункам;
-
включає приниження, образи і також може передбачати розповсюдження чуток, розкриття приватної інформації, фотографій або відео, або містити погрози завдати шкоду;
-
завжди є агресивним і болючим.
Наприклад, якщо учень є жертвою булінгу і є збентежений в результаті розсилання електронного повідомлення про нього чи неї іншим учням школи, такий учень може не захотіти надалі відвідувати школу.
Булінг є неприпустимим незалежно від того в якій формі він виявляється.
Олімпійський урок
В рамках Олімпійського тижня в Березнівському ліцеї-інтернаті спортивного профілю 11 вересня 2020 року відбувся Олімпійський урок, який пройшов за підтримки відділення Національного олімпійського комітету України у Рівненській області . Даний Олімпійський урок проводила Тодерич Дарина, учениця 10 класу та срібний призер Чемпіонату Європи з важкої атлетики серед кадетів. Тренери з юними спортсменами показали тренування з чотирьох видів спорту: важкої атлетики, греко-римської боротьби, веслування на байдарках та каное, стрільби з лука.
Також на захід був запрошений Петро Коток, український борець класичного стилю, олімпієць в Атланті 1996 року, де він посів четверте місце у категорії до 130 кг. Бронзовий призер світу з боротьби 1994 року; зайняв четверте місце в 1993 році і шосте в 1997 році. На чемпіонаті Європи він завоював срібло у 1993 та 1996 роках. Другий на Кубку світу 1994 року. Спортсмен розповів про свої спортивні досягнення і цікаві випадки в олімпійському русі. Він також відповів на всі запитання учнів. Зустріч із олімпійцем пройшла в теплій, дружній атмосфері.
Серед вихованців БЛІСП була проведена пізнавальна вікторина на спортивну тематику. Її переможці отримали призи НОК України. Під час Олімпійського уроку діти отримали незабутні враження від спілкування та гарний настрій. Кожен з них мав змогу виявити свої здібності і продемонструвати спортивні досягнення.
Cвятий Миколай
Насичений подіями рік добігає кінця, і наступає довгоочікувана казкова пора, коли дива стають реальністю. В ніч з 18 на 19 грудня Святий Миколай спускається із небес, щоб нагородити дітей за їх добрі вчинки. Найбільш щиро, з великим захопленням і радістю сприймають це свято наші учні, бо Святого Миколая завжди вважали їх покровителем і заступником. Тож саме вони найбільше чекають на це свято.
День Святого Миколая – свято несподіванок і дарунків, що їх шукаємо зранку в себе під подушкою. Це така собі приємна передмова до суцільного зимового святкування – Нового року і Різдва.
18 грудня 2020 року до учнів 8-11 класів Березнівського ліцею-інтернату спортивного профілю завітав Святий Миколай, який є взірцем працьовитості, скромності, чесності, доброти та милосердя. Радість, усмішка та щирість в дитячих очах ще раз переконали усіх присутніх на привітанні Святого Миколая, якою великою справою є творити добро, дарувати один одному любов та доброту. Від свого покровителя учні отримали подарунки, від яких на обличчях з’явилася щаслива усмішка, дитяча радість.
Щиру вдячність за допомогу привітання складаємо 11 класу та класному керівнику Ользі Валеріївні Іванюк.