top of page

Про особливості проведення ЗНО у 2021 році в ТРЬОХ ВІДЕО від Львівського РЦОЯО

Львівським регіональним центром оцінювання якості освіти підготовлено інформаційні відеоматеріали, у яких розповідають про 
 
      - особливості зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року, зокрема йдеться про нормативно-правову базу, формат та підготовку до ЗНО-2021.
Переглянути його можна на YouTube-каналі центру;
 
      - особливості ЗНО з української мови, а також з  української мови і літератури у 2021 році. Переглянути його можна на YouTube-каналі центру;
 
      - особливості ЗНО/ДПА з математики для учасників ЗНО/ДПА 2021 року. Переглянути його можна на YouTube.
 
                                Приємного перегляду!

Пробне ЗНО-2021

Реєстрація для участі в пробному ЗНО-2021 розпочнеться 5 січня і триватиме до 19 січня включно. Кожен охочий зможе зареєструватися для участі в пробному ЗНО на сайті відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти.

 Вартість проведення пробного ЗНО різнитиметься за регіонами й коливатиметься в межах від 195 грн до 255 грн. Такий розкид пов’язаний з особливостями організації пробного ЗНО, зокрема з вартістю друку й доставки матеріалів у тому чи тому регіоні, прогнозованою кількістю тестувань тощо.

 Цьогоріч  вартість проведення пробного ЗНО стала дещо вищою, порівняно з попереднім роком. Чому так? По-перше, це зумовлено зменшенням очікуваної кількості тестувань; по-друге, підвищенням оплати праці працівників І тарифного розряду.

Через складну ситуацію з поширенням Сovid-19 у 2021 році кожний учасник / кожна учасниця зможе вибрати лише один предмет для проходження пробного ЗНО, а отже, кількість тестувань значно зменшиться, унаслідок чого одиниця послуги стане суттєво дорожчою. Також маємо зауважити, що наразі оплата праці осіб, залучених до проведення пробного ЗНО, не висока, проте кількість таких працівників значна і кожен із них працює не менше п’яти годин. Не варто забувати і про процедуру оцінювання й отримування результатів. Зокрема під час проведення пробного ЗНО буде утворено експертні комісії з питань установлення порогу «склав / не склав» і визначення результатів учасників пробного ЗНО за рейтинговою шкалою 100–200 балів та експертні комісії з питань визначення результатів учасників пробного ЗНО за шкалою 1–12 балів. А для того щоб кожний учасник / кожна учасниця міг / могла отримати свій результат в означених рейтингових шкалах,  потрібно підтримувати роботу сервісу «Визначення результатів пробного зовнішнього незалежного оцінювання».

Український і регіональні центри оцінювання якості освіти розуміють негативні наслідки підвищення вартості пробного ЗНО для здобувачів освіти. З огляду на це вони компенсують ці наслідки додатковими можливостями для учасників. Уже ухвалено рішення про те, що кожний  учасник / кожна учасниця пробного ЗНО зможе завантажити тестові зошити з усіх навчальних предметів із переліку предметів ЗНО-2021 і пройти тестування вдома, після чого внести свої відповіді у форми на спеціальний сервіс для визначення результатів. Крім того, Український центр оцінювання якості освіти та ГС «Освіторія» за підтримки МФ «Відродження» підготують офіційні відеокоментарі до завдань пробного ЗНО-2021: експерти Українського центру докладно проаналізують кожне завдання й порадять, як отримати найвищий бал на ЗНО.

     
bottom of page